• BIST 109.640
 • Altın 177,560
 • Dolar 4,1036
 • Euro 5,0654
 • İstanbul 21 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 24 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

Amerikalı Yahudi'den İlginç Makale

Amerikalı Yahudiden İlginç Makale
Amerikalı Yahudilerin en fanatiklerinden olan Öğretim Üyesi Barry Rubin, AK Parti'nin başa geldiğinden bu yana İsrail'le bir tek askeri anlaşma imzalamadığını ve krizin sebebinin de bu olduğunu belirtirken, “Erdoğan olduğu sürece bize rahat yok̶

 

 

 

 

Filistin'in Gazze Şeridi'ne yardım götüren Mavi Marmara gemisinde 9 vatandaşımızı katleden İsrail'in Türkiye düşmanlığının gerekçesini Amerikalı Yahudilerin en fanatiklerinden olan Barry Rubin açıkladı. “AK Parti başta olduğu sürece Türkiye-İsrail ilişkileri düzelmeyecek” diyen Rubin, iki ülke arasındaki krizin ne Gazze saldırısıyla ne de Mavi Marmara saldırısıyla başladığını belirterek, AK Parti'nin başa geldiğinden bu yana İsrail'le bir tek askeri anlaşma imzalamadığını ve krizin sebebinin de bu olduğunu yazdı.
Aralarında Avrupa ülkelerinin olduğu 32 ülkeden barış gönüllülerini taşıyan yardım gemisine saldıran İsrail'in Türkiye'nin iç işlerine de karışmaya çalıştığı ortaya çıktı. “Türk monşerlerinin yakın dostu” olarak bilinen ve bir dönem Türk-İsrail Parlamentosu Dostluk Grubu Başkanı olan Barry Rubin, “Türkiye Rejimi Batı'dan Doğu'ya Doğru Yön Değiştiriyor” başlıklı makalesinde, Türkiye ve Başbakan Erdoğan'a karşı ağır ifadeler kullanırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ise “Erdoğan'ı uzaklaştırmak için bir alternatif” olarak niteledi. 

ERDOĞAN OLDUĞU SÜRECE BİZE RAHAT YOK
İsrail'in ABD'deki en önemli seslerinden biri kabul edilen ve hala İsrail'in Herlziya kentindeki Bilim Merkezi'nde öğretim görevlisi olan Rubin, Pajamas Media'da yayınlanan makalesinde Türkiye'nin başında Erdoğan olduğu sürece İsrail'e rahat olmayacağını kaydederek, Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başına geçmesiyle işlerin yolunda gittiğini ancak yardım gemisindeki olayla birlikte Erdoğan'ın yeniden popüler olduğunu yazdı. Makalesinin sonunda “Türk okuyucular için” başlığıyla bir not da yazan Rubin, “Bazılarınızın benim ilişkilerin bozulmasında Türkiye'yi suçladığımı söylediğinizi duyuyorum. Ben Türkiye'yi suçlamıyorum, hükümetini suçluyorum. Birçoğunuz bana İsrail'e karşı çok kızgın olduğunuzu, çünkü bu durumdan mevcut hükümetin yararlı çıkacağını söylediniz” ifadelerini kullandı. 

DOST TÜRKLERLE KONUŞMUŞ
Rubin, hangi Türklerin kendisine 'Bu saldırı AK Parti'nin ömrünü uzattı' dediğini açıklamadı. Askeri çevrelere yakınlığıyla bilinen Gazeteci Mehmet Ali Kışlalı daha önce Barry Rubin'den övgüyle bahsetmişti. Rubin makalesinin sonundaki 'Türk okuyucularına' notunda ayrıca “Ülkenizin ne yaptığını düşünün. Cenazelerde şehitler kutlanırken, bireysel olarak bazı Türkler ülkenin uluslararası politikasını başka ülkenin askerlerine saldırarak sürdürüyorsa, 'Dünyada ve Türkiye'de barış' yerini cihada bırakıyorsa, bu durum 60 yıldır Arapları götüren yola sokmuyor mu?” ifadelerini kulandı. 

AK PARTİ BİR TANE ASKERİ ANLAŞMA YAPMADI
Türkiye ve İsrail arasındaki ilişkilerin ne Gazze filosundaki krizle ne de 2008-2009'da Gazze'deki 'İsrail-HAMAS savaşıyla' bozulduğunu söyleyen Rubin, ilişkilerin bozulmasının sebebinin AK Parti Hükümeti'nin başa geldiğinden beri İsrail'le bir tane bile yeni askeri anlaşma imzalamaması olduğunu yazdı. Türkiye ve İsrail arasındaki 'özel' ilişkilerin bittiğini ve bunun sorumlusunun da Türkiye'deki İslamcı hükümet olduğunu öne süren Barry, “Ankara'daki laik bir hükümet İran, Suriye ve Saddam Hüseyin'in Irak'ın ana tehdit olarak gördüğü zaman İsrail'e ihtiyaç duyuyordu. Ne zamanki bir hükümet İran ve Suriye'yi yakın müttefik görmeye başladı, İsrail düşman oldu” dedi. 

TÜRK GENERALLERE SİTEM ETTİ
Türk ordusunun bir zamanlar rejimin önemli bir parçası olduğunu ve hem askeri teçhizat kaynağı hem de İslamcı ve radikal Arap rejimlerine karşı olduğu için İsrail'le müttefik olduğunu yazan Rubin, ordunun bastırıldığını ve generalleri yabancı müttefiklerinden (İsrail) mahrum bırakmanın AK Parti Hükümeti'nin bir önceliği olduğunu belirtti. Türkiye'nin İsrail'e ABD ile ilişkilerinde ihtiyaç duyulan bir ülke olarak gördüğünü ancak ABD'nin AK Parti'yi kabul etmesi ve İsrail'i bırakmasından sonra bu ittifakın bozulduğunu belirten Rubin, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, “Bölge barışına en önemli tehdit İsrail'dir, İran değil” şeklinde ifadeler sarfettiğini kaydetti. 

DAVUTOĞLU'YLA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI DA FETHEDİLDİ
AK Parti'nin İsrail karşıtlığının önceleri anlaşılmadığını, ancak ikinci kez seçilip kendisine güven duyunca bunu açığa çıkardığını yazan Rubin, hükümetin kendisini eleştiren yüzlerce kişiyi tutuklattırdığını medyanın yüzde 40'ını satın aldığını ve bürokrasiye kendi gibi düşünen insanlar aldığını ileri sürdü. Gazze'de çocukların öldürülmesini 'İsrail güvenliği için gerekli' diyen Şimon Peres'i 'en güvercin kişi' diye tanımlayan Rubin, Erdoğan'ın Davos'ta demogoji yaptığını ve ülkesine döndüğünde büyük bir popülerite kazandığını ifade etti. Başbakan Erdoğan'la birlikte Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun da İsrail'le bozulan ilişkilerin sorumlusu olduğunu yazan Rubin, “Davutoğlu'nin yazdıklarının tercüme edilmemiş olması birr kayıp. Çünkü Davutoğlu İngilizce yazdığı zaman Türkiye'nin herkesin dostu olmak istediğini söylüyor. Ama Türkçe versiyonunda hedefinin Batı'dan nefret edenlerle dost olmak olduğunu söylüyor. Davudoğlu'nun atanması AK Parti'nin İslamcılık'tan nefret eden bir başka kurum olan Dışişleri Bakanlığı'nın da fethedildiğini gösteriyor” dedi. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU BİR UMUTTU 
Kemal Kılıçdaroğlu gibi popüler bir ismin muhalefetin başına geçmesinin AK Parti rejiminin düşeceğine dair umutları arttırdığını, ordunun nötr kalmasından sonra seçimlerin Türkiye'yi İslamcılardan kurtarmanın tek yol olduğunu kaydeden Rubin, “Ancak, İsrail askerlerine saldırdıktan sonra öldürülenlerin cesetleri, büyük ihtimalle AK Parti'nin zaferini ilan edecek. Bir Türk yazarın dediği gibi AK Parti üçüncü kez başa gelecek. ABD ve Batı'nın desteğini yitirmeyeceği için AK Parti'nin İsrail'in ticaret ve turizmini kurban etmesi önemli birşey değil” diye yazdı. 

REFERANDUM KABUL EDİLİRSE YARGI DA GİDECEK
12 Eylül'de yapılacak referandumla Anayas değişikliğinin kabul edilmesi halinde hükümetin ele geçirilmemiş tek yer olan yargıyı da ele geçireceğini yazan Rubin, ismini vermediği bir 'Türk meslektaşınının “Türk halkı Batı'nın ve İsrail'in düşmanı değil. Onlar sadece yolcu. Asıl problem rejimin kaptanı ve ekibi” dediğini belirtti. AK Parti içinde de bazı ılımlı kişilerin bulunduğunu ve kendisinin Türk-İsrail parlamentolar arası dostluk grubunu misafir ettiğinde bu kişilerin iyi ilişkiler için çok içten olduğunu yazan Rubin, hükümetin organize ettiğini iddia ettiği Gazze filosuyla birlikte İslamcılık ve milliyetçilik duygusunun pekiştiğini belirtti. 

HAMAS'A DESTEK YÜZDE 100 OLDU
“Bu hükümet milliyetçilik karşıtı bir hükümet ve Atatürk Cumhuriyeti'ni parçalıyor” diyen fanatik yazar, “Ancak yine de kendisini Türk bayrağına sarmayı başardı. AK Parti'ye ve HAMAS'a destek veren yüzde 30'dan daha az bir oran şimdi yüzde 100'e dönüştü. Her yerde Filistin bayrakları sallanıyor ve 'İsrail'le askeri işbirliğine son verin', 'Tüm İsraillileri öldürün', 'Allah-ü Ekber', 'Yahudilere Ölüm, 'İsrail'e Saldır' sloganlarının atıldığını ileri sürdü. İslamcı gazete Zaman'da çıkan bir makalede İsrail'in PKK'ya Türkiye'nin İskenderun'daki deniz üssüne saldırması emri verdiğini yazdığını kaydeden Rubin, “Muhalefet partileri bile ya ikna edilmiş ya da bu milliyetçi trend karşısında korkutuldu. Tüm partiler parlamentoda İsrail'le ilişkilerin kesilmesi çağrısı yaptı. Türk medyası barış seven göstericilerin zalimce saldırıldığını yazdı” ifadelerini kullandı. 

OBAMA, TÜRKİYE'Yİ CESARETLENDİRİYOR
Şimdiye kadar Türkiye'ye ses çıkarmayan ABD'nin Washington Post gazetesinde Erdoğan'ı eleştiren yazının çıkmasıyla tavır değişikliğine gittiğini yazan Rubin, Obama'nın CNN'deki röportajında Türkiye'yi övmesi bu ülkeyi cesaretlendirdiğini de yazdı. Rubin ayrıca, gemideki saldırıdan sonra bazı Türk yazarlarının 'Başka bir ülke Türkiye'den PKK'ya yardım etmek isterse ne olacak?” şeklinde İsrail'i savunan yazılarına benzer bir analoji kurarak, “Türkiye 1993'ten beri Azerbaycan'ı desteklemek için Ermenistan sınırını bloke etti. Eğer insani bir konvoy sınırı geçmek isterse ve Türk askerlerine saldırırsa ne olacak? Türkiye birçok kez Kürt isyancılara saldırmak için Kuzey Irak'a girdi” ifadelerini kullandı. 

AK PARTİ BAŞTA OLDUĞU SÜRECE
“Türkiye ve İsrail'in sıcak ilişkilerini kurtarmaya dair bir fikir AK Parti hükümette olduğu sürece bir illüzyondan ibarettir” diyen Amerikan Yahudilerinin en fanatik yazarlarından Rubin, “AK Parti hükümette olduğu sürece, bu Batı'ya bir ihtilafın sadece başlangıcı olacak. Rejim (Türkiye), İsrail'in suçlu bulunmasını, tazminat ödemesini ve ABD'nin de bu kararı desteklemesini istiyor. Eğer bu olmazsa, Erdoğan daha fazla yumruk sallayacak ve on binlerce kızgın gösterici Türkiye'nin caddelerini dolduracak” dedi. 

AK PARTİ'NİN DEVRİLMESİ İÇİN...
Rubin, AK Parti'nin devrilmesi temennisini ise şu sözlerle açıkladı: “Türkiye için umut edilecek en iyi şey şu anda bir başka partinin başa gelmesi. İsrail-Türkiye ilişkileri kolay bir şekilde eski sıcaklığına hemen dönmeyebili ancak normal bir durum ilişkilere egemen olacak. Eğer AK Parti uzun bir süre iktidarda kalmayacaksa, Türkiye'nin İsrail'i terketmesi de sürekli olmayacaktır. Burada ortaya çıkan soru şu: Türk hükümeti Türkiye-ABD menfaatleri aynı doğrultuda olmadan öcen daha ne kadar Amerikan menfaatlerine sabotaj düzenleyecek? Türkiye'nin Batı'yı bırakması büyük bir stratejik değişiklik ve demokrasi için bir kayıp olacaktır” dedi. 


Habervaktim

 

İSRAİLLİLER TÜRKİYE'Yİ BÖYLE GÖRÜYOR

 

İşte konuşmaların Türkçe çevirileri:

-İsrail çok iyi biliyor. Burada olan şey (saldırı) haklı. Çünkü bir grup insan provoke etmek için geldi. Barış gönüllüleri maskesiyle gelerek Gazze'deki kuşatmayı kaldırmak istediler. Böyle bir kuşatma yok. 

-Bu olay bizi birleştirdi.Çünkü provokatif ve şiddet içeren bir hareketti (gemilerin Gazze'ye doğru yol alması) Türkiye ve İslami Cihad, Hizbullah ve HAMAS'la bağlantılı bu insanlar. 

-Türkiye HAMAS'tır, HAMAS İran, 
-Uluslararası medya bizi 'katiller' kötü insanlar olarak göstermesine rağmen, bizim tek amacımız barış. 
-Eğer silahlarımızı bırakırsak, herkes bizi öldürecek.
 
-Askerler barış için geldi, helikopterden geldi
MUHABİR: Aşk helikopteri?
-Evet, eğer öyle diyorsan öyle. Gemiye geldiklerinde askerler, birçok Türk onlara saldırdı. Biz güç kullanmak zorunda kaldık. 
MUHABİR: Belki aktivistler kafalarını mermilere vurdular
-Komik değil (gülerek?

SLOGAN: ARAPLARA ÖLÜM
-Biz o toprakları (işgal edilmiş topraklardan bahsediyor). Eğer Araplar bizim devletimizi kabul ederse, biz vazgeçeceğiz. Bir şey söyleyeyim (Arkadan biri Araplara Ölüm diye bağırıyor.)
-Bu olaydan (9 Türk'ün öldürülmesinden) çok mutluyum. Bu olay ülkemizi birleştirdi. Tüm İsrailliler, tüm Yahudiler birleşti. ......Biz barış istiyoruz. 
-Türkiyeli Yahudi karşıtları, teröristler bize büyük bir fayda sağladılar. Çünkü ilk defa böyle bir bütünlük görüyorum 60 yılda. 
-Bu olay, solcu İsraillileri ve bizim radikalleri birleştirdi. Çünkü biz nasıl bilmiyoruz...Kanadalı insanlar için birşey söylemek istiyorum. Eğer böyle komplike bir durumun nasıl olduğunu bilmek istiyorsanız, Alan ....'in kitabını okuyun. İsrail'in durumun anlatıyor. Deneyin. Yalanları değil, gerçekleri anlatıyor. 
MUHABİR: Şimdi herkes Netanyahu'yu destekliyor?
-Evet. İlk defa kimsenin g. öpmüyoruz. Ne Amerika'nın ne Birleşmiş Milletlerin. Biz kendi başımıza yaptık. 
-(Kasketli bisikletçi) Ben iyi İngilizce bilmiyorum ama şunu demek istiyorum. 'Si.. Türkiye)
MUHABİR: Türk halkı için bir mesajın var mı?

-Evet, ceheneme gidin. 
-Herkes Yahudilere karşı. Bizim kendi savunma hakkımız var. Eğer Türkiye, Müslüman terörist dolusu bir gemi gönderiyorsa onları durdurmak zorundayız. 
-Askerlerimiz gemiye gittiğinde Türkler ne dedi biliyor musun? 'Sizi yeni bir Ausctwitz'e göndereceğiz' dediler. (Bu yalanı İsrail ortaya atmıştı sonra yalan olduğu ortaya çıkınca özür dilediler)
MUHABİR: Bunu nereden biliyorsun? Ben böyle birşey duymadım.
 
-Ben askerlerden duydum. Ben askerlerin söylediklerine inanıyorum.
MUHABİR: Askerlerin her söylediğine mi?
-Evet, her kelimesine..
-60-70 yıl önce herkes bizi ölü istiyordu. 6 milyon Yahudiyi öldürdüler. Ve bize bugünleri hatırlatıyor. 
MUHABİR: Size Holokost'u (Yahudi Soykırımı) hatırlatıyor. 
-Bize Holokost'u hatırlatıyor. Herkes bize karşı. Ama biz haklıyız. 
MUHABİR:Politik bir yönü var mı bu olayın? Herhangi bir politik duruşun var mı?

-Hayır ben sıradan biriyim. Facebook'tan buraya toplandık. 
-Türkler iki gece önce botlarla geldi. Metal çubuklarla gelmişlerdi. Biz onların gemisini aldık. Türklere karşı koyanları desteklemek için geldim. 18 yaşına geldiğimde ben de orduda olmak istiyorum. Deniz Kuvvetleri'nde..Benim kardeşim bir komutan. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim