• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

AKSA İÇİN EN ANLAMLI KAMPANYA

AKSA İÇİN EN ANLAMLI KAMPANYA
Yahudilerin bütün çabalarına rağmen ele geçiremediği Mescidi Aksa’yı korumak için Filistinliler anlamlı bir kampanya başlattı.

 

 

 

 

 

Bütün dünya Müslümanları, altında Mescidi Aksa imamı Şeyh İkrime Sabri, Filistin Âlimler Birliği Başkanı Şeyh Hamid El-Beytavi ve Kudüs Müessesesi Başkanı Şeyh Raid Salah'ın şahit olarak imzasının bulunduğu “Ebedi Ahit Belgesi”ne imza atarak Kudüs'ü koruyacağına dair and içiyor.

İslam Dünyası'nda ilgiyle karşılanması beklenen “Ebedi Ahit Belgesi”nin bütün Müslümanların kutsalı olan Mescidi Aksa'yı fanatik Yahudilerin işgaline karşı korumak için Müslümanlar arasındaki bir taahhüt belgesi olarak kabul edildiği bildirildi. Bu belgeyi, Mescidi Aksa'yı seven herkesin imzalayabileceği belirtilirken, belgenin Türkiye'de de yankı bulması ve binlerce kişi tarafından imzalanması bekleniyor.
GÖNÜLLÜLER AKSA İÇİN ALLAH'A SÖZ VERİYOR
Geçtiğimiz günlerde fanatik Yahudilerin Mescidi Aksa'yı kuşatma altına alma ve baskın düzenleme girişimi Mescidi Aksa'da nöbet tutan bir avuç Filistinli Müslüman'ın onurlu direnişi sayesinde engellenmişti. Dünya Müslümanları da Kudüs'teki kardeşlerinin direnişine paralel olarak, Filistinli Aksa gönüllülerinin başlattığı Mescidi Aksa'yı koruma kampanyasına katılıyor ve “Ebedi Ahit Belgesi”ne imza atarak, ne pahasına olursa olsun Mescidi Aksa'yı koruyacağına dair Allah'a söz veriyor.
BÜTÜN DÜNYADA YANKI BULUYOR
Yahudileri kaygılandıran “söz verme kampanyası”nın Arap dünyasında yankı bulduğu ve bütün dünyada Mescidi Aksa'ya gönül veren insanlarca imzalanmaya başlandığı bildirildi. Mescidi Aksa'yı korumak için Allah'a söz verme (ahit) belgesinin internet ortamında da imzaya açıldığı belirtildi.
AKSA, EN AZINDAN KALBİMİZDE YER BULSUN
Aksa gönüllülerinin sözcülerinden Ahmet Şuyuhi, konuyla alakalı olarak yayınladığı bildiride şunları kaydetti: “Gerçekleştirdiğimiz 'Ebedi Ahit Belgesi' kampanyasında ulaşmak istediğimiz, tüm Müslümanların bu belgeyi imzalayarak, duygusal planda kalsa bile, en azından vicdanen Kudüs'ü, mübarek Mescidi Aksa'yı ve tüm Filistin'i kalbinde taşıması ve Mescidi Aksa'yı korumak için gayret sarf etmesidir.”
AKSA İÇİN BAŞLATILAN EN ANLAMLI KAMPANYA
Kudüs'te bulunan bir Aksa gönüllüsünün gazetemize gönderdiği belgenin tercümesi ise şöyle: “Ebedi Ahit Belgesi: Ben, bu belgeyi imzalayan kişi olarak, gücüm yettiğince Mescidi Aksa'nın, Kudüs'ün ve tüm Filistin'in kalbimde ve vicdanımda yer alacağına, Mescidi Aksa, Kudüs ve tüm Filistin'e hizmet için çalışacağıma; kimliğini yok etme ve kutsal mekânlarıma zarar verme çabalarına karşı onu ilk ve en büyük davam olarak kabul edeceğime ebediyete kadar sürecek bir sözle Allah'a söz veriyorum. Bu ahdimi, benden sonra da Mescidi Aksa'yı korumaları için evlatlarıma, feth-i mübin gelene kadar onların da kendi evlatlarına devretmelerini vasiyet ediyorum.”
TÜRKİYE'DE DE YANKI BULMASI BEKLENİYOR
Arap ülkelerinde ve tüm dünyada imzaya açılan bu taahhüt belgesinin Türkiye'de de binlerce kişi tarafından imzalanması ve isteyen herkesin imzalayabildiği bu belgenin, sivil toplum kuruluşları ve Mescidi Aksa gönüllülerinin yapacağı çalışmalarla geniş kitlelere ulaştırılması bekleniyor.


=====================
El Fetih'ten İsrail'e, “üçüncü intifada” uyarısı
Batı Yaka'da yönetimi elinde bulunduran El Fetih yetkilileri, İsrail'e karşı "üçüncü intifadayı ilan etme" tehdidinde bulundu. El Fetihli yetkililer, bu kararlarına, İsrail'le barış görüşmelerinin başarısızlığa uğramasının sebep olduğunu belirttiler. İsrail'in Arap kentlerinden Nasıra'da yayımlanan Hadis El-Nas adlı Arap gazetesi, adını vermediği El Fetih Merkez Komitesi üyelerinin bu konudaki açıklamasını yayımladı. İsrail basınına da yansıyan habere göre, El Fetihli üyeler, geçen Ağustos ayında Beytüllahim'de yapılan El Fetih'in 6. kongresi sırasında hareketin böyle bir kararı uygulamaya geçirmek istediğini dile getirdiler. Bir El Fetih komite üyesi Hadis El-Nas'a yaptığı açıklamada, İsrail'e karşı daha önce 2000 yılındaki halk mücadelesinin aksine, üçüncü intifadada hareketin silahlı mücadeleyi ve ateşli silah kullanımını kabul etmediğini vurgulayarak, böyle bir mücadelenin ülke çapında yaygın bir temel bulacağını da belirtti. Aynı yetkili, "Filistinlilerin binlercesinin her gün sokaklara dökülüp, işgale ait yerleşimlerin yanında, insani kuşatma gerçekleştirip, işgalin sona ermesi çağrılarıyla gösteriler yapmasını istiyoruz" dedi. Habere göre, Filistin Yönetimi Devlet Başkanı Mahmud Abbas da mücadelenin şiddete dönüşmemesi şartıyla prensipte böyle bir karara onay verdi. Filistinli kaynaklara göre, Abbas, Filistin Yönetimi başkanlığından ayrılıp, aynı zamanda bu yıl sonuna kadar Filistin Yönetimi'ni lağvederek, böyle bir harekete imkan verecek ortamı hazırlayabilir

HaberEditör

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim