• BIST 116.432
 • Altın 165,848
 • Dolar 3,9317
 • Euro 4,8170
 • İstanbul 11 °C
 • Ankara 9 °C
 • İzmir 10 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

AK Parti Farklı İnanç Gruplarını Bir Araya Getirdi!

AK Parti Farklı İnanç Gruplarını Bir Araya Getirdi!
AK Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, Kınalıada’da farklı inanç gruplarının kanaat önderleriyle buluştu.
Egemen Bağış, Adalar İlçesi’ne bağlı Kınalıada’da Farklı inanç gruplarının kanaat önderleri ile bir araya geldi. AK Parti Adalar İlçe Başkanlığı tarafından Kınalıada Su Sporları İhtisas Derneği’nde Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Burçkin’in ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyona Farklı İnanç gruplarının ilgisi oldukça yoğundu.
 
Toplantıya katılanlar arasında Surp Pırgıç Ermeni Hastanesi Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu, Karagözyan Vakfı Başkanı Dikran Gülmezgil, Ortaköy Surp Asdvazsazsin Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı İskender Şahingöz, Kınalıada Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi Vakfı’nın Başkanı Levon Şadyan, Feriköy Ermeni Kilisesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vortik Papazyan, Taksim Spor Kulübü Goro Hamamoğlu, Süryani Katolik Başkanı Zeki Başdemir, Adalar Belediyesi eski Başkanı Coşkun Özden, Adalar Belediyesi Meclis Üyeleri, AK Parti Adalar İlçe Başkanı Erdoğan Yılmaz ve Yardımcıları ile İlçe Teşkilat yöneticileri vardı.
 
 
Sıcak ve samimi bir ortamda geçen toplantıya Egemen Bağış; “Farklı inanç ve etnik gruplarına demokrasi ve insan hakları konusunda ilkleri bu hükümet yaşattı.” sözleriyle başladı.
 
Egemen Bağış, burada yaptığı konuşmasında, ülkemizde son 12 yılda ekonomi, sağlık, yol… vb. gibi alanlarda çok büyük yatırım yapıldığını ama en büyük yatırım demokrasi ve insan hakları üzerine yapıldığını belirtti.
 
Konuşmasına geçmişte yaşadığı bir olayla devam eden Egemen Bağış, Alevi bir vatandaşımızın eskiden hakim olan zihniyet yüzünden ‘Bektaş’ olan isminin nasıl ‘Bekir’ olduğunu kendisine anlattığını şu cümlelerle dile getirdi; “Bir restaurantta yediğim yemeği çok beğendim. Yemeği yapan aşçıyla tanışmak istedim. Tuncelili olduğunu ve doğduğunda isminin babası tarafından ‘Bektaş’ olarak nüfusa kaydettirilmek istendiğini fakat okuma yazma bilmeyen babasının kandırılarak nüfus cüzdanına ‘Bekir’ diye yazıldığını belirtti. Bu durumun kendisinin ilkokul çağına geldiğinde okul müdürü tarafından fark edildiğini söyledi. İşte bugün Başbakanımıza saldırmak isteyen zihniyetin farklı inanç gruplarına layık gördüğü muamele budur. Bakınız Ana Muhalefet olacak partinin lideri bile hala o eski genetik kodlarından kurtulup, ‘ben Aleviyim’ bile diyemiyor hala…” dedi.
 
 
Egemen Bağış, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Farklı İnanç gruplarına verdiği değeri ve önemi de; “Bazı kesimlerin çarpıttığı kelimelerle değerlendirme yapmak yerine son 12 yılda gerçekleştirilen icraatlara bakalım. Şunu unutmamalıyız; ‘Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz’. Sümela Manastırı'nda 88 yıl, Akdamar Kilisesi'nde de 112 yıl aradan sonra ilk defa ayin yapıldı. Farklı inanç gruplarının vakıflarına 2 milyar avroluk mal varlıkları geri iade edildi. Bunların hepsi Başbakanımızın talimatları ile gerçekleşti. 24 Nisan’da hiç kimsenin cesaret edemeyeceği ‘Ermeni vatandaşlarımızın acısını paylaşıyorum.’ cümlesini yine Başbakanımız söyledi. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede Hahambaşını, Rum Patriğini ziyaret eden ilk Başbakandır. Şimdi kendisini Ermeni düşmanlığıyla suçlamaya çalışıyorlar. Başbakanımız, İsrail tarafından saldırı altında bulunan Filistinli kardeşlerimize destek verirken bile ülkemizde yaşayan Yahudi vatandaşlarımızı ayrı tutuyor ve İsrail Devleti’nin saldırılarda bulunarak bizim Yahudi vatandaşlarımıza karşı ön yargılı olmamamız gerektiğini belirtiyor.” sözleriyle dile getirdi.
 
Konuşmasına son verirken yaklaşan Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine de değinen Bağış; “AK Parti’de ayrımcılık ve ötekileştirme yapmak yoktur. Bu her şeyden önce bizim inancımıza aykırıdır. Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinden dolayı Başbakanımızın sözleri çarpıtılarak kendisine karşı böyle bir saldırı söz konusudur. Çünkü bu seçimlerde Cumhur kendi Başkanını bizzat kendisi seçecek. Geçmişte olduğu gibi TBMM’deki 300 kişinin oyuyla seçilip Cumhurbaşkanı olmak ile 30 milyon kişinin seçtiği Cumhurbaşkanı olmak ayrıdır. Doğal olarak herkes farklı siyasi görüşlere sahip olabilir. Fakat AK Parti iktidarda olduğu sürece herkesin hakkı, hukuku bu devletin güvencesi altındadır. Recep Tayyip Erdoğan için hiç kimse inançlarından dolayı kendilerine ayrım yaptığını söyleyemez. Gördüğünüz gibi 12 yıl içerisinde bu ülkede İnsan Hakları ve Demokrasi konusunda nerelerden nerelere gelindi. Fakat bu konuda kimse kerameti kendisinde görmesin, milletin güven ve desteği Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan iledir.” dedi.
 
Egemen Bağış’ın konuşmasının ardından Farklı İnanç Gruplarının Temsilcileri görüşlerini belirttiler. Toplantıda oluşan hava genel olarak, 12 yıldır kendilerine gösterilen hoşgörü ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek verilmesi gerektiği konusunda ortak paydada buluştu.
 
Öyle ki toplantı sonrasında katılımcılar tarafından paylaşılan görüşler şöyle oldu;
 
Bedros Şirinoğlu (Surp Pırgıç Ermeni Hastanesi Başkanı):Hastanemizin müzesine tarihte ilk kez bir Başbakan ziyarette bulundu. Haçı Akdamar’a o taktırdı. Ben onun gözlerindeki iyi niyet ışıltısını gördüm. Bana asistanım ‘Bizim için hakaret dolu sözler söylemiş’ dedi, üstünde durmadım emindim ki bir yanlış anlama vardı. Bize geçmişte Ermeni dölü diyenler, kefere diyenler vardı, daha neler neler söylediler. Gezi Parkında Başbakanımız için yazılan ‘Ermeni’ ile başlayan sözler hala bende, cep telefonumda kayıtlıdır. Lütfen Başbakanımıza  sahip çıkalım, destek verelim.. Kendisini üzecek sözlerden kaçınalım. Bize geçmişte ‘Agop’un malını mı düşüneceğiz’ diyen partiler vardı şimdi bize ait olan mülklerimiz geri veriliyor. Bunları unutmayalım. Biz Başbakanımızı tanıyor, eski zihniyetin hakaretlerinden ne demek istediğini çok iyi anlıyoruz. Kendisi sakın üzülmesin. Başbakanımıza başarılar diliyorum.
 
 
Dikran Gülmezgil (Karagözyan Vakfı Başkanı):Eskiden sorunlarımız bazen dinleniyor, dosyalarımıza bakılıyor fakat iş bitmiyordu. Ancak 12 yıllık bu süreçte Başbakanımızın çözeceğiz dedikleri harfiyen yerine gelmiştir. Yanlış anlaşılmalara takılmayalım, yapılan icraatlara bakalım. 12 yıl önce Karagözyan Okulu yanında bulunan esnaf için tuvalet yapılmıştı onun için 12 kişilik yönetim azledilmişti, AK Parti sayesinde şimdi kırk katlı bir gökdelen diktik. Ben Başbakanımıza şahsım ve cemaatim adına minnettarım.
 
Samatya eski yöneticilerinden Hrant Nergiz: “Eskiden çok büyük zorluklar yaşardık. Vakıf mülklerine bir  çivi dahi çakamazdık ama şimdi tam tersi… Her şeyi çok rahat izin alarak yapabiliyoruz.”
 
 
Zeki Başdemir (Süryani Katolik Başkanı):“Büyük bir devrim olmuştur. Çok şeyler değişti.. Tabi ki bazı zorluklar var ama inanıyorum onlar da düzelecek. Etrafımız ateş çemberi, harpler oluyor, insanlar ölüyor. Biz birlik ve beraberliğimizi bu güzel ülkemizde korumalıyız. 12 yılda çok icraatlar oldu çok ilkleri yaptık buda Başbakanımız sayesinde gerçekleşti, başarılar diliyorum.”
 
 
Goro Hamamoğlu (Taksim Spor Başkanı):“20 bin Ermenistanlı vatandaşımızın burada yaşamasına Sayın Başbakanımız izin veriyor ve daha da iyisi çocuklarımızın okullarımızda okumasına izin verdi, eğitim görüyorlar. Benim kulübümde 750 kişilik bir spor ordusu var. Ermenisi, Rumu, Müslümanı, Süryanisi hepsi mevcut. Başbakanımıza başlıca sıkıntılarımızı da ilettik bunları da halledeceğine inanıyor, başarılar diliyorum.”
 
 
Toplantı sona erdiğinde herkes sırayla Egemen Bağış’a ve gıyabında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a önümüzdeki seçimler için başarılar dileyerek toplu resim çektirdiler.
 
Su Sporları Başkanı Prof. Emre Burçkin’ de Egemen Bağış’a onursal üyelik vererek; “İlk kez bir bakanımız, bir vekilimiz onursal üyelik almıştır” dedi.
 
 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim