• BIST 116.432
 • Altın 165,848
 • Dolar 3,9317
 • Euro 4,8170
 • İstanbul 11 °C
 • Ankara 9 °C
 • İzmir 10 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

"ABD ile Aramızı Bozmayalım" Diyen Gülen'in Ses Kaydına Erdoğan'dan FLAŞ Analiz! -VİDEO-

"ABD ile Aramızı Bozmayalım" Diyen Gülen'in Ses Kaydına Erdoğan'dan FLAŞ Analiz! -VİDEO-
Ankara'da AK Parti'nin seçim beyannamesini açıklayan Başbakan Erdoğan, dün Gülen'in yayınlanan ses kayıtlarındaki görüşmeye değinerek "Ofisimdeki böceği ABD'ye yıkma pazarlıkları var" dedi

 

Dün sosyal medyada büyük yankı uyandıran kayıtlarda ABD'nin Almanya'yı dinlettiğinin ortaya çıktığını hatırlatıp, Erdoğan'ın ofisinde bulunan böcekle ilgili açıklamalarını da işaret ederek "Amerika herkesi dinliyor" şeklinde bir haber yapıp yapılamayacağını sorması dikkat çekmişti.

Fethullah Gülen'in "Amerika ile aramızı bozmayalım" diyerek önlediği haberle ilgili Başbakan Erdoğan çok çarpıcı bir açıklama yaptı.

 

Başbakan Erdoğan;

"Dün bazı ses kayıtları ortaya döküldü. Buyursun CHP, bunları dinlesin. Buyursun MHP, bunları dinlesin. Elindeki medyasıyla Hükümete, milli iradeye alçakça saldıran medya patronunun, kirli işlerinin üzerine gitsinler. Benim ofisimi dinlemek için konulmuş böceği ABD'nin üzerine atma pazarlıklarını dinlesinler. Azerbaycan üzerine yapılan kirli hesapları dinlesinler. CHP içinde yapılan operasyonları, pazarlıkları, kurulan kumpasları dinlesinler." dedi.


İşte Gülen ve onu arayan kişi arasında geçen o diyalog:

X şahıs: Bugün haberlere bakarken Amerika'nın Almanya'yı dinlediği ortaya çıktı. Bununla alakalı da bir gündem oldu. Geçtiğimiz günlerde Bizim Türkiye başbakanının böyle bir böcek iddiası çıkmıştı. Amerika herkesi dinliyor diye. Amerika Almanya'yı dinliyor, Amerika herkesi dinliyor diye. Böyle bir haber yapmanın faydası olur mu yoksa üstü geçti geçelim mi efendim.

Fethullah Gülen: Geç. Amerika'yla da aramızı çok bozmamamız lazım. Başkaları ne derse desin biz demeyelim. 
İŞTE Erdoğan'ın bu günkü konuşmasından satır başları:

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Belediye Başkan Adayları Toplantısı'ndaki konuşmasında, yeni Türkiye için sürdürdükleri yolculuğa yeni bir güçle devam ettiklerini belirtti. 

Erdoğan, 27 Mart 1994'te İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığına seçildiğini anımsatarak, şunları söyledi:

"Seçileceğimizi beklemiyorlardı. İstanbul'un bizi tercih edeceğini tahmin etmiyorlardı. 28 Mart sabahına kadar bizim seçilmiş olduğumuza ihtimal vermiyor, kendilerince zaferlerini ilan ediyorlardı. Hiçbir tartışmaya mahal bırakmayacak bir neticeyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildik. Çok farklı şeyler ifade ettiler. Kalktılar şunu söylemeye başladılar, yapamayacağımızı, beceremeyeceğimizi, başarılı olamayacağımızı iddia ettiler. Köşelerinden, manşetlerinden bu şekilde yazdılar, çizdiler. Her türlü tuzağı kurdular. Hükümet gücünü kullanarak, devlet gücünü kullanarak başarısız olmamız için ellerinden geleni yaptılar ama biz İstanbul için aşkla çalıştık, sevdayla çalıştık, tutkuyla çalıştık ve orada tarih yazdık."

"Kardeşlerim, zannetmeyin ki bir şiir okuduğumuz için bizi mahkum ettiler. Bizi milletin gönlünde sarsılmaz bir yer edindiğimiz için, milletle aynı dili konuştuğumuz, aynı yöne baktığımız, milletle kol kola yürüdüğümüz için mahkum ettiler.

İşte bugün karşımızda olanlar o gün yine ne diyorlardı biliyor musunuz? Gazetelerinin başlıkları şuydu, 'muhtar bile olamaz' diye manşetler attılar. Ne dediler biliy musunuz? 'İşi bitti' dediler. 'Bir daha siyaset yapamaz' dediler ama biz işte bugün buradayız. Milletimizle birlikte, partimizle, teşkilatımızla dimdik ayaktayız. Üstelik onurumuzla, gururumuzla millete ürettiğimiz hizmetlerin bahtiyarlığıyla bugün burada, bugün milletin arasında, milletin huzurundayız. 1994'te İstanbul'da başlayan hizmet yolculuğumuz şimdi Türkiye'yi kucaklayarak devam ediyor. İstanbul'da ilklere imza attık ve şimdi de Türkiye'de ilklere imza atıyoruz. İstanbul'da hayalleri gerçekleştirdik. Şimdi de Türkiye genelinde 81 vilayette hayalleri gerçekleştiriyoruz."

-Eğer bir darbe girişimi varsa CHP oradadır

CHP'nin arkasında ve tarihinde, Dersim katliamı, 27 Mayıs, dar ağacına gönderdiği merhum Menderes ve arkadaşlarının, zulüm, baskı, yasaklar, çöp dağları, hava kirliliği, susuzluk, yolsuzluk olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

"17 Aralık darbe girişimini de CHP ıskalamadı. Orada da hemen kendisine rol kaptı. Darbe girişimini kimin yaptığının hiç önemi yok. Darbecilerin ideojisinin, fikrinin, zihniyetinin hiç önemi yok. Eğer bir darbe girişimi varsa CHP oradadır. Sorgusuz ve sualsiz destek verir. Dün söyledim. 'Eğer cesaretiniz varsa CHP'nin grubunda ortalığa dökülen diğer ses kayıtlarını da yayınlayın. Onları da dinleyin' dedim. İşte dün bazı ses kayıtları ortalığa döküldü. Belki de burada şu anda aramızda bulunan kardeşlerimizin büyük bir çoğunluğu dinlemiştir. Buyursun CHP, bunları da dinlesin. Buyursun MHP, bunları da dinlesin. Elindeki medyasıyla hükümete, milli iradeye alçakça saldıran medya patronunun, kirli işlerinin üzerine gitsinler. Benim ofisimi dinlemek için konulmuş böceği ABD'nin üzerine atma pazarlıklarını dinlesinler. Azerbaycan üzerine yapılan kirli hesapları dinlesinler. CHP içinde yapılan operasyonları, pazarlıkları, kurulan kumpasları dinlesinler. Ama bunları dinleyemezler, dinletemezler. Cumhuriyet Halk Partisi'nin ipleri, hiç kimse kusura bakmasın, işte bu Haşhaşiler örgütünün eline geçmiştir."

-"CHP, tamamen esaret altına alınmıştır"

"Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu 90 yaşındaki parti, beceriksiz ellerde artık kendisini inkar eder bir noktaya gelmiştir. CHP, paralel örgütün şantajlarıyla kayıtlarıyla kasetleriyle tamamen esaret altına alınmıştır" ifadelerini kullanan Erdoğan, şunları söyledi:

"Çok yakındır. CHP'nin Genel Müdürü çıkıp da 'nerede bu paralel devlet, nerede bu örgüt, gidip de üye olacağım' derse hiç kimse şaşırmasın. Hiç kimse şaşırmasın. CHP'nin son 2 aydır Ergenekon'dan bahsettiğini duyan var mı? Soruyorum, var mı? CHP'nin son 2 aydır 17 Aralık'tan sonra Silivri'den, Silivri hakimlerinden söz ettiğini duyan var mı? Allah aşkına soruyorum, CHP'nin içinde hiç mi aday yoktu da gittiler en sağdan aday devşirdiler. Marjinal sol gruplar, ülkücü CHP'li bir kısım ülkücü, CHP'li adayların reklamını yapıyor. Bunu izah edecek biri var mı? CHP, kasetlerin bedelini ödüyor. Kasetle gelirsen işte böyle kasetlerin esiri olursun. Son kullanma tarihin geçince de yine kasetle gidersin. Olay budur."

-"Ey Bahçeli Gezicileri savunmak sana mı kaldı?"

Başbakan Erdoğan, MHP Genel Başkanı'nın CHP'den hiçbir farkı olmadığını söyledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün "Kabataş olayından dolayı Başbakan özür dilesin" dediğini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ey Bahçeli, Gezicileri savunmak sana mı kaldı? Başörtüsü ile yanında 6 aylık çocuğuyla linç girişimine uğrayan başörtülü kızımızın karşısında Gezi vandallarını savunmak sana mı kaldı? Duvarlara 'Zulüm 1453'de başladı' sloganını yazan Türkiye düşmanlarını, ecdat düşmanlarını savunmak, artık ey Bahçeli sana mı kaldı? Marjinal sol örgütlerini, terör örgütlerini cam çerçeve kıran, sokakları ateşe veren, Dolmabahçe'de Mihrimah Sultan Camii'ni işgal edenleri savunmak sana mı kaldı? Bira şişeleriyle TC yazan, Ankara'da Türk bayrağını yakan militanları savunmak artık ey Bahçeli sana mı kaldı? Buradan açık açık soruyorum. Sizi CHP ile aynı çizgiye getiren ne? Sizi ulusalcılarla, Gezicilerle, paralel örgütle, marjinal yapılanmalarla bir araya getiren ne? Size yapılan şantajı, size yapılan tehditleri, çıkın açık açık söyleyin."

İçişleri Bakanının ve kendisinin, Mersin'de, bütün siyasi partilerin il başkanlıklarının dinlendiğini ifade ettiklerine işaret eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Bir tane CHP'li, bir tane MHP'li çıkıp da 'Bizi kim dinledi, niye dinledi, o kayıtlar nerede, kimin elinde?' diye sordu mu? Niye bu kadar ilgisizler? Niye sormazlar? Ne diyecekler, biliyor musunuz? 'Siz, iktidarsınız. Bu işin sorumluluğu sizde.' Peki, o zaman HSYK yasasına, hem de şiddet kullanarak neden karşı çıktınız? İnternet yasasına neden karşı çıkıyorsunuz? Yargıdaki bu sorunları dile getirdiğimizde, dinleme skandallarını dile getirdiğimizde bunu neden yargıya müdahale olarak görüyorsunuz? Korkmayın Sayın Bahçeli. Sayın CHP Genel Müdürü, sen de korkma. Hiç kimse korkmasın, hiç kimse tedirgin olmasın. İşte, bizimle ilgili her gün bir ses kaydı ortaya çıkıyor. Gündelik konuşmalarımız, ahlaksızca, edepsizce, alçakça kaydedilmiş ve her gün servis ediliyor. Zatıaliniz de bunu aynı şekilde Meclis'te yapacak kadar ileri gidiyorsunuz, suç olduğunu bile bile. Ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı dinlenmiş. Ülkenin Başbakanının sıradan konuşmaları servis ediliyor ama biz korkmadık, korkmuyoruz. Ses kayıtları ile gelmedik biz.

AK Parti'nin, siyasetin, Türkiye'nin dizayn edilmesinin karşısında asla boynumuzu eğmedik, boynumuzu eğmiyoruz. Bir kez daha söylüyorum: Hodri meydan, elinizde ne varsa dökün ortaya. O namus timsali geçinen gazetelere, gazetecilere de sesleniyorum: Basın özgürlüğünde, gazeteciliğin namusundan, şerefinden dem vuran köşe yazarlarına, yorumculara da sesleniyorum. İstediğiniz ses kaydını yayınlayın, istediğiniz ses kaydının üzerinde tepinin. Sel gider, kumu kalır. Devran döner, keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner, bunu böyle bilesiniz. 28 Şubat'ta bunlar yaptıklarının altında kaldılar. İnanın bugün yaptıklarının da altında kalacaklar. Kabataş'ta linç edilen başörtülü kızımızı, tekrar manşetlerle linç etmenin bedelini de ödeyecekler. Yayınladıkları tamamen hukuksuz ses kayıtlarının da bedelini ödeyecekler. Bürokrasidekiler de bunun hukuk içinde bedelini ödeyecek. Bunlara susanlar, bunlara sessiz kalanlar, bunları destekleyenler de aynı şekilde bedelini ödeyecekler. Sizin karşınızda Türkiye Cumhuriyeti var. Bu ülke tankla, topla, tüfekle alınamadı ki ses kayıtlarıyla alınabilsin."


 

İLGİLİ HABER:


FETHULLAH GÜLEN'İN YENİ SKANDAL SES KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI!
FETHULLAH GÜLEN'İN YENİ SKANDAL SES KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI!

 

Etiketler: , ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim