• BIST 95.876
 • Altın 186,684
 • Dolar 4,4674
 • Euro 5,2589
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!
 • "Erdoğan'ı Öldürün" Pankartı Açıldı Fatih Tezcan Uyardı!
 • 18 MART ÇANAKKALE İNGİLİZ ZAFERİ Mİ?
 • 15 Temmuz'da FETÖ Darbesini İlk Haber Veren ve Milleti Meydanlara Çağıran Fatih Tezcan'a FETÖ'ye Hakaretten Dava!

ABD AFGANİSTAN'DA NE ARIYOR?

ABD AFGANİSTANDA NE ARIYOR?
Goldstone neden kabul edildi ? ABD'nin Adaletsiz tutumu ve Siyonist taraftarlığı ne anlama geliyor...İşte ABD'nin gizli emelleri

 

 

 

 

 

Amerika’nın Afganistan’a  yerleşmek hususundaki derin meseleyi kavramak için, bu bölgeye yakın devletlerin durumlarını incelemk lazım. Çin ve O’nunla birlikte Hindistan’ın gelecekte vaad ettiği istikbale dikkat etmek gerekmektedir.

  

       Diğer taraftan Çin’in hemen yanıbaşındaki Hindistan da  bir milyarlık nüfusuyla Batı ekonomik hayatı için ciddi tehlikeler arz etmektedir. Üstelik bu ülke sanayisinide  kurup tamamlamıştır. Amerika, gerek  Çin’in, gerekse Hindistan’ın nüfusunu yakın bir gelecekte “mikrop harbi”yle azaltma plânı  peşindedir. Çin’i bir milyarın Hindistan’ı ise beş yüz milyonun  altına indirilecek tedbir “şarbon mikrobu” hadisesinde sâbit olduğu üzere  mikrop üretimiyle gerçekleşecektir. İnsan üzerinde öldürücü bir tesiri olan şarbon mikrobunu Amerikalılar’ın neden üretip depoladıklarını başka türlü izah mümkün değildir. Onun Afganistan’ı bir üst olarak seçmesi bu maksada bağlıdır. Batılılar, aynen yahudilerde olduğu gibi kendilerinden olmayanları acımak ve onları insan yerine koymak temâyülü nice zamandan beri unutmuştur. Vaktiyle Amerikan yerlisi Kızılderililer’e tatbik ettikleri yok etme ile bu iddia kanıtlanmaktadır.

   

     Amerika bir taraftan nüfusa yönelik yok etme planlarını kullanırken, bir taraftan Pakistanı  kullanmaktadır. Bölgedeki aşırı insan ölümleri ve ses  çıkartılmaması ve halkın kendi kendisini yok etmeye yönelik çatışmalar ve suikastlar, nüfusa yönelik birer eylemlerdir. Ne kadar yok ederse, yerleşene kadar elde bir  mantığı…..

  

      Avrupa birliği devletleri’nin liderleri, Afganistan savaşı bizim için çok önemli derken, Nato birlikleri buralarda asla kaybetmemelidir  ve kendi halklarını ikna etmeye yöneldiği bir zamanda, başka cephelerden mesajlar gelmekte ve yeni cepheler açılmaktadır.    Geçtiğimiz günlerde, “Güney Afrikalı Yahudi yargıç Richard Goldstone başkanlığındaki BM araştırma komisyonu, İsrail’i  yirmi iki gün süren Gazze saldırısı sırasında savaş suçu işlemekle suçlamıştı.” Afganistan’a girmek ve oraya yerleşmek isteyen Amerika’nın gizli planlarının farkında olan bölge  ülkeleri, Rusya, Çin ve Hindistan; Ortadoğuda İsrail’in yanında olan  Amerikan politikasının zıttı olarak, Filistin halkını destekleyerek “Goldstone raporu” lehinde  oy kullanarak mesaj vermiştir.

 

       Hatta  Filistin başbakanı İsmail Heniyye, “Goldstone raporu lehine oy kullanan Hindistan, Rusya ve Çin’e teşekkür mesajı iletti.” Ayrıca Heniyye; “Biz, Rusya, Hindistan ve Çin’in zulme ve tuğyana karşı hakkın yanındaki bu insani ve ahlaki duruşunun, Rusya, Hindistan ve Çin halkının asaletinin delili olduğunu düşünmekteyiz.”   Eğer farkındaysanız, bu rapora  destek verenler, Afganistan  çevresindeki devletler olduğunu görürüz. Amerika Afganistan’a  yerleştiğinde, bu ülkelerin bölge üzerindeki, etkileri aynı zamanda eksilecektir. Hatta, kendileri dahi iç meselelerinde karışıklıklar yaşayacaklardır. Mesela, çin’in “Uygur” meselesi var, Hindista’nın  “Keşmir” meselesi var,  Rusya’nın “Çeçenistan” meselesi vardır. Bu bölgeler kaşınacaktır yeri geldiğinde. Çünkü batının, bugüne kadar dünyayı yönetme  politikası hep bu şekilde olmuştur. “parçala, böl ve yönet” her tarafta bir  sorunlu bölge bırakılmıştır daima…

 

          Fakat bütün bunlar olurken, bölgedeki planlar ters  yüz olup farklı boyut alabilirde…. Bu yazıyı yazdığım şu dakikalarda  kırsekiz  saat içerisinde  iki ingiliz ve bir amerikalı asker  Taliban tarafında öldürüldüğü bildirilirken, ingilterenin başkentin de İngilizler, Afganistan da  ölen ekserleri için tören düzenliyordu. Büyük bir  kamuoyu baskısı altında da kalan  İngiliz yönetimi,  askerlerinin afganistan’dan çekmek için  çözümler aramaktadır.

 

     Diğer bazı devletler de kendi askerlerini  afganistan’dan çekme kararını alırken, üzerine; Amerika’dan gelen, “ABD’nin Teksas Eyaleti’nde  bir Amerikan  üssünde gelişigüzel ateş  açarak oniki  Amerikan askerini öldüren kişinin Ürdün asıllı psikiyatrist Nidal Malik olduğu ve  ABD ordusu tarafından Afganistan ya da  Irak’a gönderilmek istenen Dr. Malik, yeni görev alanına gitmek istemiyordu. Olayların kamuoyu üzerindeki kötü etkisi tartışılırken, olayların ucu ordunun içerisine girmiştir. Bizce, olayların  içerisine  fazla girilmeden, Amerika bölgeden acilen çekilmelidir. Çünkü  rüzgar tersten Amerikanın aleyhine esiyor.Bir kasımda bir makale yazan, Amerikanın kapitalist yapısını ve dünya ekonomik stratejisini iyi bilen, aynı zamanda, Yale üniversitesi profösörlerinden olan; Immanuel Wallerstein;   “Afghanistan : Heads You Lose, Tails You Lose” adlı makalesinde de; “ Afkanistandaki savaşı ister Amerika yapsın, ister Başkan Obama, herikisi de kaybedecek” demektedir.    

      Yakın bir gelecekte, yalnızlaşan bir Amerika  görecegiz dünya  çoğrafyasında. Amerikanın adaletsiz tutumu ve Siyonist taraftarlığı, paylaşmasını bilmeyen, tek kutuplu bir dünya hayali onu dünya üzerinden silecektir…Tıpkı, tarihte olanlar gibi….Alınsaydı ibret, hiç tekerrür edermiydi tarih…..
 
Vesselam.
 
Abdulvahap Filiz | Haber Vakti

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Analiz Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Scripti: CM Bilişim